Školní rok začíná 2.9.2019.

Adaptační program je vytvořený jako pomoc při usnadnění prvních krůčků dítěte do organizovaného zařízení. Týká se hlavně nejmladších  dětí (2,5 -4letých)

 Tato situace je pro dítě úplně nová a neznámá, může vyvolávat strach a úzkost. Převážná většina malých dětí se obává toho, že jejich milovaní rodiče je odložili a už si pro ně nikdy nepřijdou.

Vaše děti ještě nemají zkušenost s mateřskou školou, neznají nové prostředí, děti, zaměstnance ani jak to probíhá ve školce.

Ještě před nástupem do školky můžete přijít s dítětem ve čtvrtek a pátek od 10 hod   do 11 hod. Prohlédnete si společně třídu, hračky, seznámíte se s paní učitelkou , se  svojí značkou, toaletami a s tím, co je třeba si do školky přinést.

Dne 2.- 4.9. je možné s dítětem setrvat ve třídě  v době mezi 7,30 -8,45h  a poté buď nechat dítě ve školce  a odejít a  nebo si  dítě odvést. V případě, že dítě ve třídě zůstává na pobyt, je nutné nahlásit ráno  při příchodu učitelce ve třídě.

Pomozte tedy svým dětem vše nové v klidu poznat a prožít s Vámi, aby jejich vstup do školství byl co nejharmoničtější a podpořil vytváření kladného vztahu ke vzdělávání.